Údržba pneumatik

Zaměňování pneumatik

I když mnoho lidí dokáže provádět záměnu pneumatik sami, je rychlejší, jednodušší a bezpečnější nechat to udělat odborníky za vás. V manuálu vašeho automobilu je specifikace provádění záměny přesně pro váš automobil. Pokud není v manuálu uvedena specifikace pro záměnu pneumatik, provádějte ji každých 8 000–10 000 kilometrů.

Oprava pneumatik

Opravy pneumatik by měli provádět školení servisní odborníci. Postup řádné opravy zahrnuje demontáž pneumatiky z disku, pečlivou kontrolu jejího případného poškození a použití záplat a ucpávek k opravě veškerých děr, jež spadají do limitů a pravidel pro opravy.

Tlak pneumatiky

Je velice důležité kontrolovat tlak pneumatik minimálně jednou za měsíc přesným měřičem tlaku pneumatik. Podhuštění nebo přehuštění může způsobit nadměrné opotřebovávání, které může vést k přehřívání, vyšší spotřebě paliva nebo dokonce k takovému nebezpečí, jako je prasknutí pneumatiky. Tlak měřte, když jsou pneumatiky studené a ne hned po jízdě. Pokud ujedete i jen jeden kilometr, tlak pneumatiky se zvýší a to může vést k nepřesnému odečtení údajů. Postupná ztráta tlaku může být známkou nějakého problému pneumatiky a ráfku. Pokud k této situaci dojde, obraťte se okamžitě na profesionálního dodavatele pneumatik.