Semperit Runner D2 získal ocenění Red Dot Design Award za
vynikající design

Semperit_Runner_D2_Red Dot

Mezinárodní odborná porota udělila pneumatice pro hnanou nápravu Semperit Runner D2 v rozměru 315/80 R22,5 uznávanou cenu Red Dot Design Award za vysokou kvalitu designu. Ocenění je potvrzením technické kvality pneumatiky, která se odráží v jejím designu. Díky vylepšenému dezénu a kompaktnímu profilu nabízí Runner D2 vysoký kilometrový výkon při nízké spotřebě paliva.

V létě loňského roku byla součástí produktové ofenzívy Semperit, nyní získala pneumatika pro hnanou nápravu Semperit Runner D2 mezinárodní cenu za design Red Dot Design Award. Mezi přibližně 17 000 hodnocenými uchazeči uspěla pneumatika v rozměru 315/80 R22,5 v kategorii Produktový design. „Udělením ocenění hodnotí porota složená z odborníků z celého světa vynikající vzhled a vysokou kvalitu designu pneumatiky“, raduje se Daniel Gainza, ředitel marketingu pro nákladní pneumatiky pro region EMEA společnosti Continental, do jejichž portfolia se řadí také značka Semperit.

Vysoká kvalita vzhledu pneumatiky

Při hodnocení porotců Red Dot získala pneumatika Semperit Runner D2 ysoký
počet bodů v kategorii funkčnost, inovace a ergonomie. „Náš dík patří ašim vývojářům, kteří zvládli výzvu demonstrovat technickou kvalitu pneumatik Runner v designu typickém pro Semperit. Cena Red Dot Design Award je také vyznamenáním pro náš záměr navzdory vysokému tlaku na cenu na trhu užitkových pneumatik vést dále do budoucnosti úspěšnou historii tradiční značky Semperit díky moderní rodině Runner a novému portfoliu produktů“, vysvětluje Daniel Gainza.

Silné pneumatiky pro hnaný pohon

Semperit Runner D2 byl vyvinut pro kombinovanou regionální i dálkovou přepravu a přesvědčí inovovaným dezénem a kompaktním profilem („Void Optimized Pattern“) s vysokým kilometrovým výkonem a nízkou spotřebou paliva. Díky nově vyvinuté kaučukové směsi vykazuje pneumatika pro hnanou nápravu značný potenciál pro úsporu spotřeby paliva. Zesílená patka pneumatiky umožňuje optimální odolnost. Jako všechny pneumatiky z rodiny Semperit Runner se opírá i D2 o možnost protektorování.