Nové pneumatiky Barum pro řízené a hnané nápravy

Barum_Bx200R

Otrokovice, květen 2016. Barum rozšiřuje postupně svůj sortiment pneumatik pro užitkové automobily a nyní přichází s novými pneumatikami BF 200 R pro řízené nápravy a BD 200 R pro hnané nápravy v 60-sérii. Pneumatiky Barum BF 200 R a BD 200 R jsou nyní k dispozici v rozměrech 295/60 R 22.5 a 315/60 R 22.5. Tyto pneumatiky s vysokým výkonem nabízejí nízkonákladovou alternativu pro provozovatele nákladní dopravy. Pneumatiky se vyznačují vynikající životností a nabízejí spolehlivý provoz v regionální i dálkové přepravě.

Nová řada Barum Bx 200 R pro nákladní automobily a autobusy je díky pneumatikám s profilovým číslem 60 rozšířena o další atraktivní produkty, určené pro přepravu zboží. V případě pneumatik Barum jde o úplnou novinku. Pneumatiky BF 200 R pro řízené nápravy a pneumatiky BD 200 R pro hnané nápravy nabízejí díky novému složení směsi a upravenému dezénu vysoký kilometrový výkon a jízdní bezpečnost.

Základ obou typů pneumatik v nové řadě 200 R je tvořen stabilní kostrou. Ta je díky zesíleným ocelovým patkám obzvláště odolná. Speciální vnitřní guma zabraňuje úniku vzduchu v pneumatice a v kombinaci s možností prořezávání také přispívá k delší životnosti pneumatiky. Všechny pneumatiky Barum řady 200 R jsou vybaveny protektorovatelnou kostrou, která dále prodlužuje životnost pneumatiky a zároveň zvyšuje efektivitu provozu v rámci vozového parku.

Pneumatika BF 200 R pro řízené nápravy i pneumatika BD 200 R pro hnané nápravy těží z inovované geometrie dezénu. U obou typů pneumatik tak došlo k výraznému prodloužení životnosti. Nová běhounová směs zajišťuje dlouhodobě bezpečný provoz a dlouhodobě výborné chování za jízdy, a to i na mokré vozovce.

Pneumatiky BF 200 R i BD 200 R mají označení M+S. Pneumatika BD 200 R má také označení „Sněhové vločky v horách“ (3 peak mountain snowflake, 3PMSF), který dokazuje, že na ní byly uplatněny speciální požadavky kladené na pneumatiky pro hnané nápravy.