Goodyear odhaluje Eagle-360 – koncept budoucích pneumatik pro autonomní vozidla

Goodyear Eagle-360

Unikátní kulovité pneumatiky demonstrují vizi vrcholné ovladatelnosti, bezpečnosti a propojitelnosti

Společnost Goodyear představuje vizi futuristických pneumatik, které vypadají úplně jinak než ty, které už 117 let vyrábí – mají totiž tvar koule. Goodyear tento svůj nejnovější koncept odhalil dnes na ženevském autosalonu International Motor Show 2016 pod označením Eagle-360. V podobě kulovité pneumatiky z 3D tiskárny nabídl svou představu budoucnosti pneumatik a inspirativní řešení pro dlouhodobou budoucnost, kdy se stanou autonomní vozidla běžnější součástí dopravy.

Například podle nejnovější studie společnosti Navigant Research se očekává, že se na světě do roku 2035 bude ročně prodávat 85 milionů vozidel schopných autonomního provozu . Podle studie J.D. Power 2015 U.S. Tech Choice Study si uživatelé v případě samořídících vozidel dělají největší starosti s tím, jak bude technicky zajištěna jejich bezpečnost .

„Díky trvalému omezování nutnosti interakce a zásahu řidiče v samořídících vozech budou pneumatiky v budoucnu jako prvotní místo dotyku vozu se silnicí hrát ještě důležitější roli než dnes,” řekl Joseph Zekoski, viceprezident a hlavní technický ředitel společnosti Goodyear. „Studie pneumatik Goodyear má dvojí úlohu: jednak vytváří kreativní platformu, která dále posouvá hranice konvenčního myšlení, jednak slouží jako ověřovací laboratoř pro vývoj budoucích technologií.“