Goodyear Dunlop rozšiřuje testování svých zimních pneumatik

goodyear dunlop rozsiruje testovani

Goodyear Dunlop oznamuje otevření svého nového komplexu pro testování zimních pneumatik – Polárního střediska ve finském Ivalu.

Komplex byl oficiálně otevřen Jeanem-Pierrem Jeussettem, Generálním ředitelem Střediska pro Inovace společnosti Goodyear, Laurentem Colantoniem, Ředitelem pro Globální předpovědi výkonnosti pneumatik a Ludvigem Nauckhoffem, Generálním manažerem oblasti Nordic.

Polární středisko je umístěno 300 kilometrů severně od Polárního kruhu, blízko města Ivalo na severovýchodě Finska. Trať má jedno z vedoucích postavení v testování zimních pneumatik v Evropě a od dnes je exkluzivně využíváno společností Goodyear Dunlop. Její poloha v údolí poskytuje mikroklima, která je vhodná pro testování zimních pneumatik v extrémních podmínkách na sněhu a ledu, od listopadu až do dubna.Trať je pronajata od společnosti Action Park, sídlící ve Finsku, a Goodyear k ní bude mít exkluzivní přístup i v budoucnu.

Infrastruktura Polárního střediska zahrnuje několik pruhů a drah pro testování pneumatik na sněhu a ledu. Kanceláře jsou vybaveny moderním technickým vybavením a několika garážemi pro uskladňování testovacích vozidel a pneumatik. Areál je oplocený, čímž poskytuje bezpečnost a diskrétnost pro testování prototypů pneumatik a nových inovativních zimních technologií.

„Jsme velmi rádi, že otevíráme toto nové Polární středisko. Možnost pracovat v ideálních ledových a sněhových podmínkách je skutečnou výhodou. Sněhové podmínky nemohou být studovány ani testovány v kanceláři, protože vyžadují praktické zkušenosti; to znamená, že testy nových technologií musí být provedené v terénu“ vysvětluje Jean-Pierre Jeusette, Generální ředitel Střediska pro Inovace společnosti Goodyear. “Kromě tohoto komplexu ve Finsku, Goodyear Dunlop testuje všechny své zimní pneumatiky na okruzích ve Francii, Lucembursku, Švýcarsku a na Novém Zélandu. Geografický rozsah těchto komplexů dovoluje během celého roku testovat pneumatiky na různých sněhových strukturách. Polární středisko bude nadále rozšiřovat možnosti testování, čímž potvrzuje závazek společnosti k dokonalosti v testování zimních pneumatik a poskytuje na trh kvalitní zimní pneumatiky, které překračují očekávání.

Komplex byl nedávno použit pro testování nové zimní pneumatiky UltraGrip 9, která byla představena letos v září. Uznávané schopnosti pneumatiky v sněžných podmínkách byly testovány a vylepšené i v Polárním středisku v Ivalu.

Laurent Colantonio, Ředitel pro Globální předpovědi výkonnosti pneumatik je s dohodou spokojen. „Infrastruktura Polárního střediska a zkušenost s testováním zimních pneumatik dále posílí schopnosti a kapacitu testování zimních pneumatik společnosti Goodyear Dunlop v segmentu osobních i nákladních pneumatik. Budeme schopni využívat technologicky přizpůsobené sněhové a ledové podmínky, čímž podpoříme budoucí vývoj nových produktů zimních pneumatik a konceptů. „