Continental obsadil v testu zimních pneumatik ADAC prvním místo

continental-adac-test

ADAC, ÖAMTC, TCS a Stiftung Warentest ocenily pneumatiku ContiWinterContact TS 850 v obou testovaných rozměrech známkou „dobrá“/„velmi doporučená“ a také maximálním počtem bodů

Testováno bylo celkem 14 modelů zimních pneumatik s rozměrem 195/65 R 15 pro střední třídu a 175/65 R 14 pro malé vozy

Hannover, 1. října 2014 – Pneumatika ContiWinterContact TS 850 byla ve společném testu zimních pneumatik ADAC, ÖAMTC, TCS a Stiftung Warentest oceněna přívlastkem „dobrá“/„velmi doporučená“ a v obou testovaných rozměrech získala titul nejlepší zimní pneumatiky s vyznamenáním. Specialisté na obutí automobilů testovali vždy 14 modelů zimních pneumatik v rozměrech 175/65 R 14 a 195/65 R 15, které jsou vhodné pro osobní vozidla kompaktní až střední třídy.

Odborníci komentovali zimní pneumatiku Continental ve větším rozměru slovy: „Velice vyvážená pneumatika, jež dosáhla nejlepších výsledků na sněhu a ve spotřebě paliva, zároveň obdržela nejlepší známku na ledu, na suché vozovce a v oblasti opotřebení“.
Pneumatika ContiWinterContact TS 850 se dostala na první místo i v menším rozměru a získala vynikající ocenění rovněž díky „vyváženosti, reakcím při jízdě na mokré vozovce a na ledu, jakož i svému velice dobrému chování při běžném opotřebení“. Zimní pneumatiky, které se zúčastnily testu, pocházejí od výrobců z Evropy, USA a Asie. V obou rozměrech čekal dvě pneumatiky verdikt „nelze doporučit“, jelikož se především na mokré vozovce projevily jejich slabé stránky.

ContiWinterContact TS 850 je prémiová zimní pneumatika pro vozidla třídy malých vozů až střední třídy, jež dosáhla velkého množství vynikajících výsledků jak v aktuálních testech zimních pneumatik předních zkušebních časopisů a automotoklubů, tak v loňském roce. Ve specializovaných obchodech a v autosalonech je pneumatika k dostání v téměř 50 rozměrech od 14 do 17 palců.
Společnost Continental s blížící se zimou doporučuje všem řidičům, aby pro maximální bezpečnost jízdy pečlivě zkontrolovali hloubku profilu svých zimních pneumatik. V případě, že činí méně než čtyři milimetry, radí motoristům zajistit si včas nové zimní pneumatiky a termín montáže, protože jejich výkon za mokra a na sněhu pod touto hloubkovou mezí klesá více než proporcionálně.